ទាក់ទងមក ការិយាល័យ និពន្ធDaily-Khmer លេខ 092546041 / 0972720965
ថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងកសិកម្ម អញ្ជើញ​ក្នុង​ពិធី​ចុះកិច្ចសន្យា «ផ្គត់ផ្គង់គ្រាប់ស្វាយចន្ទីសើមចំនួន៣០០តោន» រវាង​សហ​គមន៍​​កសិកម្មទំនើបស្វាយចន្ទីចំនួន៣ក្នុងខេត្តកំពង់ធំ និងក្រុមហ៊ុន Santana Agro Proucts
នៅថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោក ឃឹម ហ្វីណង់ អនុរដ្ឋលេខា​ធិការ ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ រួមជាមួយនាយកដ្ឋាន កសិ- ឧស្សាហកម្ម និងមន្ទីរកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ ខេត្ត​កំពង់ធំ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីចុះកិច្ចសន្យា​«ផ្គត់ផ្គង់​គ្រាប់​ស្វាយ​ចន្ទីសើមចំនួន៣០០តោន» ជាផ្លូវការ រវាងសហគមន៍​កសិកម្ម​ទំនើបស្វាយចន្ទីចំនួន៣ គឺសហគមន៍ប្រាសាទសំបូររុងរឿង សហគមន៍​សាលា​វិស័យ និងសហគមន៍ទំរីងកំពង់ធំ ជាមួយនឹងក្រុមហ៊ុន Santana Agro Proucts។
នៅចំពោះមុខអង្គពិធី លោក ឃឹម ហ្វីណង់ បានគូសបញ្ជាក់ថា បើបូក​រួម​ជាមួយនឹងកិច្ចសន្យាដែលទើបបានចុះហត្ថលេខាជាមួយនឹង​ក្រុមហ៊ុន​MIRARTH កាលពីពេលថ្មីៗនេះ សហគមន៍មានកិច្ចសន្យាសរុបនៅក្នុង​ដៃ​ទំហំ​ជាង១លានដុល្លារ រួចជាស្រេចទៅហើយ។ លោកលើកឡើង​ទៀតថា សមាជិកទាំងអស់មិនចាំបាច់ព្រួយបារម្ភ​ពីបញ្ហាទីផ្សារ​សម្រាប់​រដូវកាលប្រមូលផលឆ្នាំនេះនោះទេ។ ចំណែកឯគ្រាប់ស្វាយចន្ទីដែលនៅ​សេសសល់ អាចនឹងត្រូវបាន​ប្រមូល​​សម្ងួត ដើម្បីទុកលក់​ស្ងួតនៅ​ពេល​ក្រោយ។
សូមបញ្ជាក់ថាតាមការប៉ាន់ស្មាន កិច្ចសន្យាលើកនេះមាន​ទំហំគិតជា​សាច់​ប្រាក់ប្រហែល៤០ម៉ឺនដុល្លារ ដោយសហគមន៍ត្រូវផ្គត់ផ្គង់​គ្រាប់​ស្វាយចន្ទីសើមចំនួន៣០០តោន ក្នុងលក្ខខណ្ឌតម្លៃប្រែប្រួល​តាម​ជាក់​ស្តែង និងអាស្រ័យលើគុណភាពគ្រាប់ស្វាយចន្ទី។ ក្រុមហ៊ុននឹងផ្តល់ជូន​១០០៛/គីឡូក្រាម បន្ថែមពីលើតម្លៃទីផ្សារនៅតាមតំបន់នីមួយៗ ហើយ​ការចំណាយដឹកជញ្ជូនពីសហគមន៍គឺជាបន្ទុករបស់ក្រុមហ៊ុន៕