ភ្នំពេញ៖ គម្រោងដាក់លូមូលអង្គត់ផ្ចិត ១ម៉ែត្រ ប្រវែងជាង ២៥០ម៉ែត្រ លើកំណាត់ផ្លូវលេខ២៨៣ ក្នុងខណ្ឌទួលគោក សម្រេចបាន ៧៥% គិតត្រឹមថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥។ គម្រោងនេះត្រូវបានអនុវត្តដោយរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ តាមរយៈមន្ទីរសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនរាជធានីភ្នំពេញ។ លូមូលនេះ ត្រូវបានដាក់កប់ក្នុងជម្រៅ ២ម៉ែត្រ ស្របតាមផ្លូវលេខ២៨៣ ក្នុងសង្កាត់បឹងកក់ទី២ ចាប់ពីផ្លូវលេខ៥២៨ រហូតដល់កែងផ្លូវលេខ៦០៨ ហូរមកស្ថានីយ៍បូមទឹកទួលគោកទី២។ គម្រោងនេះ មានសារៈសំខាន់ក្នុងការបញ្ជៀស និងរំដោះការលិចទឹកភ្លៀង នៅក្នុងតំបន់សំខាន់ៗដូចជា៖ សង្កាត់បឹងកក់ទី១ និងទី២ តំបន់ឃ្លាំង សំភារៈកណ្តាល តំបន់បឹងកក់ ផ្លូវលេខ២៨៥ និងកំណាត់ផ្លូវលេខ៦០៨ ជាពិសេស ទទួលទឹកពីភូមិសាស្រ្តខណ្ឌទួលគោក ក្នុងរដូវវស្សា។...
ការសាងសង់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធផ្លូវថ្នល់ប្រកបដោយចក្ខុវិស័យ នឹងបង្កើនការទាក់ទាញវិនិយោគិន
រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជាបាន​ចំណាយថវិកា​ជាច្រើន​វិនិយោ​គ​លើ​ហេ​ដ្ឋា​រ​ច​នាសម្ព័ន្ធ​ ជាពិសេស​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតភ្ជាប់​ពី​ភ្នំពេញទៅកាន់​បណ្ដាខេត្ត​នានា​ដែលប្រកប​ដោយសក្តានុពល ។នេះគឺជាការវិនិយោគប្រកបដោយចក្ខុវិស័យ ដែលនឹង​អាច​ទាក់​ទាញទាំងវិនិយោគិន​ជាតិ​ និងអន្តរជាតិឱ្យសម្លឹង​ទៅ​វិនិ​យោ​​គ​នៅតាមបណ្ដា​ខេត្ត​​ទាំងនោះបន្ថែមពីលើរាជធានីភ្នំពេញដែលជាមេដែករួចមក​ហើយ។ បច្ចប្បន្ន​ផ្លូវជាតិ​សំខាន់ៗដែលតភ្ជាប់ពីភ្នំពេញទៅបណ្ដាខេត្ត​ មានដូចជា ​ផ្លូវជាតិ​លេខ១ លេខ​២ លេខ​៣ លេខ​៤ លេខ៥ ផ្លូវ​៦ ផ្លូវលេខ១០ ផ្លូវលេខ១០ ជាដើម​ត្រូវ​បាន​រាជរដ្ឋាភិបាល​សាងសង់ ​និ​ងកែលម្អ​​កាន់តែស្អាត បង្កើនកម្រិត​គុ​ណ​ភាព​​​​ផ្លូវដែល​សម្រួលដល់ការធ្វើដំណើរកាន់តែឆាប់រហ័ស និងសុវត្ថិភាព។ចំណុចនេះ​ដែលវិនិយោគិនទាំងឡាយចាប់អារម្មណ៍ផងដែរ ។ តាមរយៈ​ការ​អភិវឌ្ឍ​ផ្លូវ​ជាតិ​​សំខាន់ៗទាំង​នេះ​បាននាំ​ការ​វិនិយោគថ្មីៗ​ទៅ​កាន់តំបន់​​តាមបណ្ដោយផ្លូវជាតិទាំង​នោ...
គណៈប្រតិភូមជ្ឈមណ្ឌលសកម្មភាពកំចាត់មីនកម្ពុជា (CMAC) ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម ហេង រតនា ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាល ទទួលបន្ទុកជាអគ្គនាយក CMAC អញ្ជើញដាក់កម្រងផ្កាគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
គណៈប្រតិភូមជ្ឈមណ្ឌលសកម្មភាពកំចាត់មីនកម្ពុជា (CMAC) ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម ហេង រតនា ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាល ទទួលបន្ទុកជាអគ្គនាយក CMAC អញ្ជើញដាក់កម្រងផ្កាគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន និងត្រូវជាបងប្រុសទី១ របស់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រមុខរដ្ឋស្តីទី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅគេហដ្ឋាននៃសព ក្នុងសង្កាត់បឹងកក់២ ខណ្ឌទួលគោក រាជធានីភ្នំពេញ នាព្រឹកថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥។...
ឧកញ៉ា ឡូវ ហឹង និង ឧកញ៉ា ជា លាងហុង និងលោកជំទាវ បាននាំអំណោយសម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវ ជូនប្រជាពលរដ្ឋនៅក្នុងឃុំទងត្រឡាច ស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម នារសៀលថ្ងៃអាទិត្យ ទី៣០ ខែមិនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅក្នុងបរិវេណវត្តទងត្រឡាច ដែលមានប្រជាពលរដ្ឋចូលរួមប្រមាណ៤០០នាក់។
នារសៀលថ្ងៃអាទិត្យ ទី៣០ ខែមិនា ឆ្នាំ២០២៥ ឧកញ៉ា ឡូវ ហឹង និងឧកញ៉ា ជា លាងហុង និងលោកជំទាវ បាននាំអំណោយសម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវ ជូនប្រជាពលរដ្ឋនៅក្នុងឃុំទងត្រឡាច ស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម នៅក្នុងបរិវេណវត្តទងត្រឡាច ដែលមានប្រជាពលរដ្ឋចូលរួមប្រមាណ៤០០នាក់។
សម្តេចពិជ័យសេនា ទៀ បាញ់ និងសហការី បានអញ្ជើញចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន